Dojazd

Ze Świnoujścia najlepiej dojechać autobusem linii nr 5, http://www.ka.swinoujscie.pl/komunikacja-autobusowa/rozklad-jazdy który odjeżdża z placu przy stacji PKP na wyspę Karsibór. Przejazd trwa ok. 15 minut, wysiadamy przy  Porcie Katamaranów ul. 1 Maja 23 (nabrzeże) niebieskie jednostki

Preferujemy dojazd rowerem, propozycja z dzielnicy nadmorskiej w Świnoujściu. Przejazd w kierunku promów Bielik (ok. 1,3 km), przeprawa promowa przez kanał na wyspę Wolin. Przejazd ul. Barlickiego ( 800 m) do ul. Ludzi Morza, dalej (ok. 3,5 km) do ul. Mostowej. Następnie (ok. 1,3 km) do mostu łączącego wyspę Wolin z wyspą Karsibór, przejazd mostem i (ok. 1 km) ul. 1-go Maja do przystani (ok. 2 km), (kierujemy się na PORT KATAMARANÓW), gdzie czekają na Państwa katamarany „Wodniczka” i „Szuwarka” oraz apartament na wodzie Free Bird 39. Pozostawiamy rowery w miejscu dozorowanym (kamery) na terenie restauracji rybnej. Sugerujemy przed rejsem zamówić posiłek ze świeżo złowionych ryb w Karczmie rybnej, który będzie przygotowany czekał na Państwa po rejsie.  Powrót do Świnoujścia proponujemy, przejazd do promów Karsibór  (ok. 1,5 km), przeprawa na wyspę Uznam, przejazd ścieżką rowerową ( ok. 8 km) do dzielnicy nadmorskiej.

Zmotoryzowani ze Świnoujścia muszą przeprawić się promem typu Karsibór (po za miastem, niestety przeważnie oznacza to ok.  30 min. do  2 godzin oczekiwania na przeprawę, warto sprawdzić stan kolejek na prom na kamerach online, ( polecamy www.swinoujscie.com ). Po zjeździe z promu skręcamy w prawo i kierujemy się na most (przejazd bezpłatny). Oznakowanie PORT KATAMARANÓW 2,5 km. Jadąc dalej mamy ostry zakręt w lewo (oznakowanie PORT KATAMARANÓW 2,0 km) dojeżdżamy do restauracji rybnej. Na terenie znajduje się parking dla samochodów osobowych a wzdłuż ulicy 1-go Maja oraz poprzecznych można zaparkować autokar.

Zmotoryzowani z Międzyzdrojów i innych miejscowości nadmorskich lub od strony Szczecina  mają prosty dojazd. Nie muszą się przeprawiać przez Świnę tylko mostem przejeżdżają na wyspę Karsibór. By dojechać do mostu od strony Szczecina należy kierować się tak jak na przeprawę promową „Karsibór”. Dojeżdżając do przeprawy po lewej stronie ukarze się tablica z napisem PORT KATAMARANÓW  2,5 km, następnie wjeżdżamy na most. Po zjeździe z mostu ok. 200 m skręcamy ponownie w lewo i dojeżdżamy (ok. 2 km) do Karczmy rybnej. Na terenie znajduje się parking dla samochodów osobowych a wzdłuż ulicy 1-go Maja oraz poprzecznych można zaparkować autokar.

Scroll to Top